alovera
27 اسفند 1401 - 20:07

فعالیت ۵۶۹۱ نفر روز امدادگر در طرح امداد و نجات نوروزی

زاهدان- مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از فعالیت ٥ هزار و ۶۹۱ نفر روز امدادگر، نجاتگر و پرسنل این جمعیت در طرح امداد و نجات نوروزی در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا میربهاء الدین عصر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که با محوریت تشریح چگونگی اجرای طرح ملی خدمات نوروزی در استان برگزار شد، افزود: امسال همزمان با سراسر کشور و همراه با سایر نهادها و دستگاه‌های امدادی و انتظامی، طرح ملی خدمات نوروزی از ۲۴ اسفندماه جاری آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در این مدت هر روز، ۲۷۱ نیروی امدادگر، نجاتگر و پرسنل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در بیش از ۶۰ پایگاه ثابت و سیار این نهاد که در سطح استان فعال خواهند بود، به خدمات رسانی به مسافران و حادثه دیدگان حوادث احتمالی خواهند پرداخت.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۶۰ پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال احمر در سطح استان در طرح ملی خدمات نوروزی گفت: در این پایگاه‌ها، ٥ هزار و ۶۹۱ نفر روز فعالیت امدادگران، نجاتگران و پرسنل این جمعیت با بهره گیری از ۸۸ دستگاه خودروی نجات و آمبولانس، وانت، سواری و تجهیزات سبک، نیمه سنگین و سنگین آماده خدمات سانی به مسافران و گردشگران هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اضافه کرد: ارائه کمک‌های اولیه، جستجو و نجات، انتقال مصدومان به مراکز درمانی، رها سازی مصدوم و اسکان اضطراری از جمله وظایف نیروهای هلال احمر در اجرای این طرح است.

وی افزود: در مدت اجرای این طرح، ۳۵ مکان برای اسکان اضطراری مسافران و یک فروند بالگرد مستقر در زاهدان برای امداد و نجات هوایی در نظر گرفته شده است.

این مسئول با اشاره به فعالیت هفت استگاه ثابت و ٦ ایستگاه موقت معاونت جوانان این جمعیت در این طرح، تصریح کرد: در این طرح فعالیت‌های فرهنگی مختلفی از جمله برپایی ایستگاه نماز، ایستگاه نقاشی کودکان، توزیع بروشور راهنمای مسافران نوروزی و جعبه‌های آموزشی اجرا می‌شود.

میر بها الدین از راه‌اندازی و فعال سازی ۲ پست خواهران در شهرستان‌های زاهدان و چابهار خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر استان با تلفن ۱۱۲ در تمام ساعات شبانه روز و ایام تعطیل پاسخگوی سوالات و درخواست‌های عموم مردم است.

وی با اشاره به اینکه طرح ملی خدمات نوروزی با شعار «تا بی‌نهایت همراهتان هستیم»، اجرا می‌شود، گفت: در راستای بهبود خدمات امدادرسانی و با همکاری مسئولان مربوطه، مجوز احداث ۱۴ پایگاه ثابت امداد و نجات دیگر را نیز در استان دریافت کردیم که در تلاش هستیم تا هفته هلال احمر در سال آینده، سه پایگاه را به بهره برداری برسانیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستا با اشاره به گرفتن مجوز و اعتبار یک پایگاه امداد و نجات جاده‌ای بر اساس مصوبه چند روز گذشته استاندار بیان کرد: در سال گذشته هرچه که وعده داده بودیم با کمک تیم معاونت‌های جمعیت هلال احمر استان توانستیم محقق کنیم و تلاش ما در راستای کار برای مردم و خدمت به آنان است.

میربهاءالدین با اشاره به اینکه پس از بهره برداری از ۱۴ پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان که هم اکنون در حال ساخت است، میانگین سرانه استان به هر ٥٠ کیلومتر، یک پایگاه امداد و نجات خواهد رسید، خاطر نشان کرد: در حوزه آموزش و پژوهش و امداد و نجات جزو اول و دوم‌های کشور هستیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099414